13 artykułów (i 1 książka!) o marketingu, które musisz przeczytać! Edycja: styczeń 2018.

By | Luty 2, 2018

1. Jak radzić sobie z negatywnymi komentarzami w social media?

Pozostawione bez odzewu mogą zrujnować reputację firmy, a także obniżyć sprzedaż i interakcje z klientami. W tym artykule znajdziesz porady, jak radzić sobie z falą negatywnych komentarzy i przekuć je w sukces swojej firmy.

 

2. GDPR (RODO) a dane osobowe dzieci

GDPR (RODO), czyli nowa regulacja prawna dotycząca ochrony danych osobowych, jest tematem wiodącym wielu publikacji w kilku ostatnich miesiącach. Ten artykuł porusza kwestię danych dzieci w świetle nowego prawa i tego, co na ten temat muszą wiedzieć firmy by czuć się w pełni przygotowanymi do wejścia w życie ustawy.

 

3. Voice AI – czy zrewolucjonizuje nasz sposób robienia zakupów?

Wyniki niedawno przeprowadzonej ankiety wskazały, że 29% użytkowników urządzeń takich jak Echo lub Google Home robi zakupy za pomocą asystenta głosowego a 41% planuje to w przyszłości. Warto więc inwestować pieniądze we wdrożenie Voice AI do swojej strategii marketingowej?

 

4. Jak kryptowaluta zmieni programy lojalnościowe?

Może to już czas, by pomyśleć jak wykorzystać kryptowalutę w marketingu. Jednym z pomysłów na wprowadzenie cyfrowych złotówek w świat marketingu jest wcielony w życie przez UNSW pomysł na użycie kryptowaluty zamiast punktów lojalnościowych.

 

5. Chatboty w świecie omnichannel

Kariera botów rozwija się a wdrożenie sztucznej inteligencji jest szeroko dyskutowane w świecie biznesu. Niezaprzeczalnym faktem jest, że podejście omnichannel zmieniło pogląd na doświadczenia konsumenckie. Nowoczesny klient chce komunikować się z firmami używając wielu różnych kanałów.

 

6. 6 punktów w podróży zakupowej klienta, które mogłeś przeoczyć

Wiadomość zwrotna od Twoich klientów jest bezcennym źródłem wiedzy i zachętą do udoskonaleń. Gdzie marketerzy powinni  umieszczać prośby o wiadomość zwrotną? Dowiesz się po lekturze artykułu.

 

7. Jak małe przedsiębiorstwa mogą przeżyć „apokaliptyczne” zmiany na Facebooku?

Niedawne ograniczenie zasięgu postów na Facebooku zwiększyło dystans między firmami i ich klientami. Zwłaszcza małe firmy ucierpiały przez tę zmianę. W tym artykule znajdziesz garść porad, jak zaadaptować swoją strategię do nowych warunków, żeby nadal pozostać w grze.

 

8. Jak zyskać tysiące leadów przy użyciu prostego narzędzia: Quora.

Quora to platforma Q&A zrzeszająca intelektualistów, którzy chcą wyrazić tam swoją opinię. Użytkownicy, na których pytania odpowiadasz, są bezpośrednio zainteresowani Twoimi produktami czy usługami. Każdy, kto klika w pytanie będzie zainteresowany Twoją firmą i zwiększy Twój ruch! Jak być skutecznym na Quora? Sprawdź w artykule.

 

9. 7 błędów, które zrujnują implementację Marketing Automation

Platformy do automatyzacji marketingu to potężne narzędzia mające ogromny potencjał zwiększania zysków zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw. Dają one możliwość poznania swoich klientów, dopasowania treści do potrzeb klienta czy prowadzenia skutecznych, spersonalizowanych kampanii marketingowych.

 

10. Czas na Generację Z

Nadchodzi nowa liczna grupa – Generacja Z, znana również jako generacja multitasking lub generacja @. To kim są i jak przykuć ich uwagę opisano szczegółowo w artykule.

 

11. Video na żywo w biznesie

Video jest potężnym marketingowym medium: wpływa na emocje użytkowników poprzez dźwięk, ruch i obraz, co wzmacnia relacje z klientami i buduje dobry wizerunek firmy.

 

12. 7 email marketingowych trików, które zniszczą Twój biznes

Stary, dobry email marketing jest nadal mocno cenionym narzędziem marketingowym. Jak uniknąć fiaska? Odpowiedź jest prosta: aby nie wpaść w tarapaty, unikaj angażowania się w żadne z opisanych powyżej akcje.

 

13. Czy media społecznościowe są pomocne w biznesie?

Niezbędne jest utrzymanie kontaktu ze swoimi klientami i prowadzenie takich kampanii marketingowych, które zaspokoją potrzebę personalizacji. Marketing spersonalizowany dla każdego klienta jest nie lada wyzwaniem, jest jednocześnie bardzo opłacalny.

 

14CRUSHING IT! czyli jak stworzyć dochodowy biznes

Sprawdzone metody na social media marketing czyni CRUSHING IT! praktycznym i pełnym inspiracji przewodnikiem dla ludzi biznesu chcących odnieść zawodowy i finansowy sukces.