15 najciekawszych artykułów o marketingu i nowych technologiach listopad 2016

By | Grudzień 8, 2016

Wirtualna rzeczywistość, post-prawda, walka z fałszywymi newsami – tym żył internet w tym miesiącu. Zachęcamy do czytania!

 1. Polski komputer na liście top 500 najszybszych komputerów świata
  Superkomputer “Prometeusz” stworzony na podstawie pomysłu Cyfronet AGH w Krakowie znalazł się w rankingu 500 komputerów o najwyższej mocy obliczeniowej na świecie, plasując się na wysokiej, bo 59. pozycji. Jaka jest moc tego urządzenia? Jaka szybkość obliczeń? Jak stworzono ten komputer? Czytajcie i bądźcie dumni!
 2. Najnowsze trendy w rozwoju wirtualnej rzeczywistości
  Ostatnio słowo wirtualna rzeczywistość odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Dlaczego? Jak do tego doszło? Jakie trendy rozwoju w najbliższej przyszłości?
 3. “Video first”  to hasło strategii Facebook na rok 2017
  “Video first” to oficjalne hasło strategii Facebooka na rok 2017. Chcesz wiedzieć co to znaczy? Przeczytaj cały artykuł, aby poznać odpowiedź na te pytania!
 4. Wykorzystaj wirtualną rzeczywistość w swojej kolejnej kampanii marketingowej
  Trochę więcej w temacie wirtualnej rzeczywistości –  tym razem pod kątem marketerów. Porady w praktycznym zastosowaniu VR w marketingu.
 5. Komputery kwantowe coraz bliżej
  Microsoft jest już tylko o krok od przejścia z fazy badań do fazy wprowadzenia na rynek komputerów kwantowych. Jak duży krok? Przeczytajcie.
 6. Ta reklama Allegro podbija Internet.
  Allegro strzeliło w dziesiątkę ze swoją nową reklamą świąteczną. Jest nostalgiczna, a jednocześnie ciepła i rodzinna. Dla Polaków niesie dodatkowe wartości. Więcej takich reklam!
 7. 10 porad dla skutecznego Google Search
  Oczekiwałeś więcej od swojego ostatniego wyniku wyszukiwania na Google Search? Jeżeli tak to ten artykuł jest dla Ciebie.
 8. Google wprowadza nową strategię wycelowaną w zwalczanie stron publikujących nieprawdziwe wiadomości
  Rozróżnienie prawdziwych od fałszywych newsów nastręcza coraz większych trudności, a Internet jest nimi zalewany. Google w odróżnieniu od np. Facebooka wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu. Przeczytaj jak to robią.
 9. Post prawda, nie kłamstwo
  Termin “post prawda” został uznany przez słowniki Oxford Dictionaries słowem roku 2016. Dlaczego? Słowo to zanotowało najwyższy, bo aż 2 000% wzrost w użyciu w porównaniu z rokiem 2015. Ważny i kontrowersyjny termin istnienia którego powinien być świadomy każdy z nas.
 10. Czy rok 2017 będzie przełomowy dla Nokii?
  Na początku roku 2017 Nokia wprowadzi telefony oparte na Androidzie. Przeczytaj o tym jak zdetronizowany światowy gigant rynku komórkowego walczy o powrót na podium.
 11. Czy Apple przeniesie produkcję do Stanów Zjednoczonych?
  Wiele się ostatnio mówi o relokacji produkcji Apple’a do Stanów Zjednoczonych. To o tyle ciekawe, że analizy finansowe wyraźnie pokazują straty spowodowane takim rozwiązaniem. Czyżby polityczna presja?
 12. Już jest: Raport Social Media 2016
  Zachęcamy do zapoznania się z wyczerpującym raportem dot. mediów społecznościowych. Przy okazji mała autoreklama – jako uzupełnienie w temacie social media proponujemy nasz blogowy artykuł
 13. Dziewczyny które władają Internetami
  Inspiracja dla każdej z nas: historie 50 najbardziej wpływowych kobiet digital marketingu.
 14. Marketerze – tych umiejętności szukają Twoi pracodawcy
  Jakie umiejętności docenią Twoi pracodawcy?
 15. Kupuj bezpośrednio od rolnika
  W końcu jest: aplikacja Aussie Foods która pozwala ominąć pośredników w sprzedaży, znacząco wspierając rentowność małych, ekologicznych firm rolniczych.

Miłego czytania!