15 najciekawszych artykułów o nowych technologiach i digital marketingu: Październik 2016

By | Listopad 21, 2016

Okres jesienno-zimowej szarugi w pełni: dni krótkie, noce długie, ergo mniej rozpraszaczy i więcej czasu na rozwój profesjonalnych umiejętności. Wykorzystajmy dobrze ten czas – nacieszmy się popołudniami z lekturą ciekawych artykułów branżowych.


Pobierz naszego najnowszego ebooka: Wszystko o CVM


1. Infografiki mają tę moc

Wiadome – jeden obrazek/schemat powie więcej niż tysiąc słów a dodatkowo ma kilkukrotnie większą moc przyciągania. Przykłady bezpłatnych narzędzi do infografik znajdziesz w tym artykule.

2. Web pushe – dlaczego warto je mieć

Web pushe są istotnym kanałem marketingu. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak działają i jakie przynoszą efekty? 

3. Web Pushe i Marketing Automation?

Platformy Marketing Automation pomagają nie tylko zaplanować i nadzorować złożone kampanie edukacyjne, czy promocyjne, ale także adresować przekaz do ogromnej grupy kontaktów anonimowych. Jednym z nowszych rynkowych odkryć sa powiadomienia push dla przeglądarek. Zdecydowaliśmy się wprowadzić je jako nową funkcję do naszej platformy. W artykule podpowiadamy jak wykorzystać tytułowe kombo, by dotrzeć do anonimowych użytkowników.

4. Jak zarobić na patriotycznych akcentach w marketingu

Patriotyzm jako skuteczny przewodni motyw kampanii marketingowej? Oceńcie sami: w tym artykule opisy kampanii firm indyjskich oparte na emblematach narodowych.

5. Wybierz kolor swojej grupy targetowej z Facebookiem

Facebook wprowadza kontrowersyjny filtr do swoich Custom Campaigns: teraz można wyselekcjonować grupę docelową na podstawie etnicznego pochodzenia odbiorcy. Etyczne czy nie? Skuteczne czy nie? Co myślicie?

6. Bezgotówkowe społeczeństwo

Przyszłość przyniesie koniec gotówkowych zakupów. To wiecie. Ale czy wiecie że w niektórych krajach to już rzeczywistość? Skandynawski prymus nowoczesności, Szwecja, jest pierwszym tego typu krajem na świecie.

7. Szybciej na lotnisku dzięki sztucznej inteligencji

Kontrola bezpieczeństwa z użyciem Sztucznej Inteligencji (AI) – zobacz jak działa wynalazek startupu założonego przez Bill’a Gates’a. Może skrócić proces kontroli nawet do ułamków sekund.

8. Autonomiczne samochody nadchodzą

Kolejny artykuł o botach i AI. Pierwsze próby wprowadzenia samochodów które nie potrzebują kierowcy (self-driving vehicles) trwają od kilku lat. Pojawiają się coraz doskonalsze modele, wykonywane są coraz dokładniejsze analizy wprowadzenia pod kątem przepisów prawa czy bezpieczeństwa. Ten artykuł dostarcza mocny wrap-up w tym temacie.

9. 10 top aplikacji października na Androida

Zobacz top 10 październikowych aplikacji na Androida, m.in: narzędzie do tworzenia gifów czy bezpłatne minikursy LinkedIn.

10. Publikujesz viral post? Masz niskie IQ

Studenci Uniwersytetu Harvarda sprawdzają obywatele którego kraju wygrają niechlubny konkurs na liczbę udostępnień viralu na Facebooku. Czy udostępnianie virali rzeczywiście świadczy o niskim IQ czy może o wysokim poziomie wrażliwości społecznej danej nacji?

11. Autorytet lekarza uratowany

Lekarze mogą spać spokojnie – wciąż są lepsi w stawianiu diagnoz od maszyn – dowodów dostarcza artykuł Huffington Post.

12. Sprawdź funkcje nowego telefonu Google’a

Google Pixel już jest! Zapoznajcie się!

13. Najpopularniejsze w sieci artykuły o Polsce i Polakach

Mamy patriotyczne postanowienie na 11 listopada: co miesiąc będziemy publikować jeden post o osiągnięciach Polaków w dziedzinie nowych technologii. W tym miesiącu ścieżki rowerowe, wykonane z materiału który absorbując energię słoneczną świeci!

14. Nie bądź nudziarzem!

Ciężko się przyznać do nudziarstwa, ale jest to pierwszy krok transformacji w super-markę. Me Marketing Services uczy jak zdynamizować strategię marketingową, żeby nie wpaść do worka pełnego flaków z olejem, a co ważniejsze podaje konkretne przykłady działań.

15. Skaner linii papilarnych w każdym telefonie!

Skaner linii papilarnych jest teraz dostępny nie tylko dla posiadaczy drogich smartfonów. Teraz możesz zainstalować go jako aplikację na każdy telefon z systemem Android 6.0 i nowszym.

Miłego czytania!