Czy boty zastąpią aplikacje? SALESmanago jako pierwsza platforma na świecie wdraża automatyzację w oparciu o sztuczną inteligencję Facebook Bots

By | Styczeń 17, 2018

Czym właściwie są boty? Od czasu konferencji F8 dedykowanej deweloperom powiązanym  z Facebookiem, temat botów marketingowych nabrał rozpędu. Pełnią rolę naszych „przewodników”, ułatwiając korzystanie z serwisów. Ale co jeszcze?

 


Niezwykłe doświadczenie zakupowe. Jak je dostarczyć? Pobierz darmowego ebooka


 

Bot jest…

…programem imitującym konwersacje z ludźmi, przy użyciu sztucznej inteligencji. Jego oprogramowanie automatyzuje czynności typowe dla codziennego życia -zamawianie jedzenia, szukanie artykułów czy umawianie się na spotkania. Na Facebooku bez problemu możesz wyszukać dowolnego bota, który (jeśli tylko jest bliski zdania testu Turinga) powinien przypominać w rozmowie prawdziwego człowieka.

Czy mój biznes potrzebuje bota?

Jeżeli posiadasz swój własny biznes, poważnie pomyśl o wdrożeniu chat bota. Technologia botów jest wciąż udoskonalana, a ryzyka z nią związane, takie jak brak zaufania do wirtualnego partnera, maleją. Chat boty oszczędzają czas Twoim pracownikom, którzy nie muszą odpowiadać na podstawowe pytania. Rezultat: efektywniejsze wykonywanie pozostałych obowiązków.
W e-commerce, klient dostaje tym bardziej spersonalizowaną ofertę sprzedaży, im więcej rozmawia z botem. Skutkuje to usprawnieniem procesu sprzedaży.

Jak działa bot SALESmanago?

Bot SALESmanago umożliwia całkowitą automatyzację działań w zakresie Obsługi Klienta oraz sprzedaży. Nowe narzędzie, wykorzystując mechanizmy uczenia się i sztucznej inteligencji, może rekomendować produkty, weryfikować status zamówienia czy pomóc w procesie reklamacji. Powyższe działania umożliwiają pozyskiwanie danych poprzez obserwację zachowań konsumenta na Facebooku, zarówno w aplikacjach desktopowych jak i mobilnych.

Automatic Sales Chat

Automatic Sales Chat to moduł pozwalający na stworzenie automatycznej rozmowy z użytkownikiem prowadzonej przez Facebookowy komunikator Messenger.
Dodatkowo Sales Chata można wykorzystać jako dodakowy kanał komunikacji na Twojej strnie www. Implementacja jest dość prosta. Instrukcje jak to zrobić znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

W celu wdrożenia automatycznej konwersacji należy zacząć od przygotowania scenariusza rozmowy z dostępnych elementów. Podstawowe elementy to:

  • Tekst bota – komenda,  która będzie wyświetlana użytkownikom;
  • Czekaj na konsultanta – w każdej chwili konsultant może dołączyć do konwersacji przerywając automatyczną wymianę zdań klienta z botem;
  • Komenda użytkownika – pozwala na rozgałęzienie konwersacji w zależności od zdefiniowanych konkretnych słów;
  • Komenda użytkownika – przyciski – pozwala na zasugerowanie jednej z 5 opcji, którą użytkownik może wybrać.

Dodatkowo dla firm posiadających informacje o produktach i usługach dostępny jest moduł ecommerce. Pozwala on automatycznie zarekomendować do 5 produktów.
Dostępne zapytania to:

  •  Minimalna cena
  •  Maksymalna cena
  •  Kategoria produktu
  •  Nazwa produktu
  •  Opis produktu
  •  Kolor produktu

 

 

Boty mają ogromny potencjał zwłaszcza na platformie Facebook Messenger, który jest jedną z najszybciej rozwijających się form komunikacji. Ci inteligentni asystenci są nieskończenie cierpliwi, a nawigacja jest wyjątkowo prosta i wygodna.

Rewolucja botów jest tuż za rogiem, niestety zajmie trochę czasu zanim ich mechanizm zostanie całkowicie zintegrowany w społeczeństwie. Póki co – czerpcie korzyść z wygody botów i nie zapomnijcie spróbować naszego!