Dostajemy ich wiele. Czasem wydaje się nam, że właściwie to otrzymujemy ich miliony. Jedno kliknięcie uruchamia lawinę. I jeśli teraz chcemy wykorzystać to narzędzie, o którym mowa, to warto się zastanowić.

By | Kwiecień 29, 2014

Dostajemy ich wiele. Czasem wydaje się nam, że właściwie to otrzymujemy ich miliony. Jedno kliknięcie uruchamia lawinę. I jeśli teraz chcemy wykorzystać to narzędzie, o którym mowa, to warto się zastanowić. Bo czasem e-mail Marketing jest bardzo, ale to bardzo dobrze zaplanowany, ale jednocześnie totalnie nieskuteczny. Bo prawda jest taka, że na każdej liście jest parę nazwisk, z którymi niewiadomo co zrobić.

Martwe dusze na listach do wysyłki e- marketingu  nie raz nas martwią w pracy marketera. Bo niby doskonale wiemy, że zdarza się i tak, że nie tylko nie reagują, ale i tragicznie ignorują nasze wiadomości. Ale nam wcale z tą sytuacją dobrze nie jest. I warto wiedzieć co robić w takich sytuacjach. Bo może być trudno, ale jak wiadomo – każdy klient jest na wagę złota.

Pytaj i zmieniaj

            Przede wszystkim warto się zapytać o to, czego te osoby potrzebują. I czego oczekują od nas. Od czego mamy call center czy ankiety? Z nich dowiemy się wszystkiego. Dowiemy się, czego ludzie oczekują gdy wchodzą na naszą stronę, na co liczą i jakich informacji chcą. Nie zapominajmy jednak o tym, że o zdanie po prostu warto spytać. Dowiedzieć się, czego chce nasz klient i czy w ogóle ma ochotę na jakiekolwiek kontakty z nami.

Potem czas nieco te kontakty umilić. Miłe dla oka, przyciągną klienta. Poza tym, zadbajmy nieco o naszego klienta i jego wygodę. Niech wszystko co do niego kierujemy, ma też wersję na urządzenia mobilne. Pójście z duchem czasu się zawsze opłaca. A potem czas na to, co najważniejsze.

Mów do klienta

            Nie lubimy gdy ktoś nas traktuje jako jednych z wielu. Nie lubimy kiedy kieruje się do nas masowe wiadomości, nie lubimy kiedy bombarduje się nas informacjami, które nawet nie noszą znamion personalizacji. Personalizacja jest kluczem do sukcesu i dla tego warto z niej skorzystać.

A gdy się to zrobi, to można się cieszyć sukcesami. Sukcesami, o które w innym wypadku byłoby niezwykle trudno. Jednak stosując odpowiednie środki, zyska się to, do czego się dążyło.