Platforma na medal, czyli Unique Selling Proposition.

By | Marzec 6, 2018

Tegoroczne zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu powoli dobiegają końca. Po czterech długich latach pełnych oczekiwania, w końcu przez ponad 2 tygodnie możemy obserwować sportowców u szczytu swoich możliwości. Wyróżnić się, czy to w sporcie czy każdej innej dziedzinie nie jest łatwo. Każda firma powinna znaleźć coś, co wyróżnia ją od innych. Ale jak to zrobić, skoro firmy o podobnym profilu wyrastają jak grzyby po deszczu? Pomoże w tym ustalenie swojego USP.

Jak odkryć swoją unikalną propozycję sprzedaży? Oto 3 proste triki:

1. Postaw się na miejscu swojego klienta

Potrzeby klientów powinny być priorytetem każdego przedsiębiorcy. Jako właściciel firmy musisz na chwilę zapomnieć o zyskach i kosztach i stanąć po drugiej stronie, po stronie klienta.

2. Zbieraj dane

Informacje o tym, co motywuje klientów do zakupów, czego szukają w danym produkcie i dlaczego wybierają tę markę a nie konkurencyjną są pomocne, jeśli chcesz ustalić swoje USP. Zebranie i analiza danych behawioralnych i transakcyjnych pozwoli na dokładne określenie potrzeb klienta. Dzięki temu przedstawisz rozwiązanie problemu swojego klienta, wskażesz zalety swojego produktu i przedstawisz swoją przewagę nad konkurencją.

3. Pytaj i udoskonalaj

Ciągłe udoskonalanie i dostosowywanie się do potrzeb klienta jest tym, co może wyróżnić Cię spośród konkurencji. Przeprowadź testy A/B, żeby dowiedzieć się, które wiadomości i slogany najlepiej przemawiają do odbiorców.

Dlaczego ważne jest sprawdzanie USP?

  1. Otrzymasz pełny opis funkcjonalności i zalet produktu/usługi
  2. Będziesz mógł ustalić czy produkt/usługa spełnia Twoje oczekiwania
  3. Będziesz miał możliwość porównania produktów/usług, jego wad i zalet, co pomoże w wyborze najlepszej opcji.

 

W SALESmanago Marketing Automation rozumiemy to jak ważne jest USP. Jeśli chcesz sprawdzić co czyni naszą platformę wyjątkową –  kliknij tutaj.

lub

Przetestuj system za darmo przez 30 dni i dowiedz się, co znajdziesz w SALESmanago, czego prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej.

Iconic One Theme | Powered by Wordpress