SALESmanago i Survicate zintegrowane

By | Październik 27, 2014

grafikaglownaPraca w systemie klasy Marketing Automation umożliwia lepsze poznanie potencjalnych klientów i dostosowanie komunikacji do ich profilu i etapu decyzji zakupowej. Survicate pomaga zwiększać konwersję i sprzedaż na stronach firm e-Commerce i B2B. Pozwala na stronie wyświetlać inteligentne, nieinwazyjne widgety ankietowe w kluczowych momentach procesu sprzedaży. Umożliwia precyzyjne określenie kogo, gdzie i w jakim momencie zaangażować, aby zwiększać wskaźniki konwersji, sprzedaż oraz wiedzę o potrzebach potencjalnych klientów.

 

Nowa integracja pozwala na:

Zwiększenie ilości pozyskanych kontaktów do bazy SALESmanago;

• Uzupełnienie danych podstawowych podczas kolejnych wizyt za pomocą targetowanego formularza Survicate;

• Dodanie danych deklaratywnych z ankiet do kontaktów SALESmanago – w formie tagów. Oznacza to, że dane mogą być w łatwy sposób wykorzystywane do reguł automatyzacji, oraz segmentowania kontaktów (personalizacja) – Survicate nie tylko poszerza wiedzę, ale i faktyczne możliwości działania.

Lepsze poznanie anonimowych użytkowników – Survicate nie wymaga podawania adresu e-mail – a w momencie rozpoznania przez SALESmanago, wszystkie zebrane informacje w Survicate zostają przekazane na kartę kontaktu – nawet, jeśli minęło wiele miesięcy, zanim użytkownik zdecydował się podać swój e-mail.

Integracja SALESmanago i Survicate umożliwi poznanie potrzeb potencjalnych klientów, jeszcze dokładniejsze budowanie profilu behawioralnego, zwiększenie skuteczności kampanii mailowych i skuteczne zaangażowanie osób na stronie, celem zwiększenia konwersji. W ankietach osoby są skłonne podawać więcej, i bardziej szczegółowe informacje, niż w formularzu – dlatego jest to świetny sposób na uzupełnienie profili użytkowników.

Integracja uruchamiana jest poprzez wpisanie danych API SALESmanago w ustawieniach domeny w Survicate, w zakładce z rozszerzeniami aplikacji (Addons). Potrzebne informacje znajdziemy w SALESmanago – Ustawienia – Integracje. Szczegółowa instrukcja jest TUTAJ.