World Economic Forum typuje polskie jednorożce

By | Lipiec 15, 2017

W artykule, jaki ukazał się 16 marca br. na serwisie Światowego Forum Ekonomicznego (World Economic Forum), autor Plamen Russev – założyciel i prezes Webit Congress, a przy tym uznany autor publikacji marketingowych – wymienia platformę SALESmanago, jako wywodzącego się z Polski hegemona automatyzacji marketingu, który obok firmy Growbots, ma szansę osiągnąć jako start-up pułap wartości przekraczający miliard dolarów.

World Economic Forum podkreśla, że Polska posiada bardzo dobrze rozwinięty rynek start-upów m.in. rynek technologiczny, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału rynku automatyzacji marketingu. Autor publikacji pisze o SALESmanago jako o jednej z najbardziej obiecujących firm, firmie o ugruntowanej wiedzy i sukcesie w działaniach w dzisiejszej Polsce. Obok SALESmanago w artykule, jako kolejny potencjalny polski “unicorn” wymieniana jest firma Growbots zajmująca się automatyzacją sprzedaży.

“Jest to dla naszej spółki ogromna nobilitacja, być wyróżnionym przez taki autorytet, jakim jest Plamen Russev. To dla nas jasny sygnał, że SALESmanago podąża we właściwym kierunku, a także potwierdzenie sukcesów biznesowych, które nieprzerwanie odnotowujemy – 5 rok z rzędu zwiększyliśmy przychody o 100% i nie zamierzamy zwalniać tempa. W zeszłym roku pozyskaliśmy aż 1500 nowych klientów, a cel na rok obecny to umocnienie pozycji lidera segmentu marketing automation w Europie.” – mówi Grzegorz Błażewicz, Prezes Zarządu.

(link do artykułu: https://www.weforum.org/agenda/2017/03/poland-unicorn-slovakia-flying-car-europe-tech).